شاید براتون جالب نباشه که بخواین راجع به جوراب صحبت کنین اما نباید این عنصر اصلی رو فراموش کنید. ما هر روز جوراب رو می پوشیم بدون اینکه بخوایم درباره جنس، رنگ و حتی نحوه نگهداری آنها فکر کنیم. در مطلب امروز های پوشاک اصول و قائده انتخاب جوراب رو در اختیارتون قرار می دهیم تا استایل و تیپ خودتون رو بدون هیچ نقصی کامل کنید.

 رنگ جوراب

مهمترین نکته انتخاب رنگ جوراب با شلوار است، به این معنی که جورابی را انتخاب کنید که مکمل رنگ لباس شما باشد. بنابراین برای لباس های رسمی رنگ جوراب کمی تیره تر از شلوار باشد چون تضاد ایجاد شده، قد شما را بلند تر نشان میدهد و برای لباس های اسپرت می توانید علاوه بر رنگ های مکمل، از رنگ های متضاد برای یک استایل جذاب و متفاوت استفاده کنید.

جوراب ها اندازه های متفاوتی دارند (ساق بلند، ساق متوسط، بدون ساق و پاپوش مردانه). هنگام انتخاب اندازه جوراب باید به استایلتان توجه کنید، بطور مثال اگر استایل رسمی را انتخاب کردید، از جوراب های ساق بلند استفاده کنید تا در زمان نشستن و برخواستن پای شما پیدا نشود، اما این موضوع در تیپ های اسپرت ایرادی ندارد.

 

سایز جوراب

اگر تا الان فکر می کردید که سایز جوراب اهمیتی ندارد، باید بدانید که نباید از آن غافل شوید. به طور کلی سایز جوراب باید 2 سایز بزرگتر از پای شما باشد.

جنس جوراب

جوراب ها جنس های مختلفی دارند از جمله:
پنبه، پشم، کشمیر، ابریشم

پنبه به دلیل اینکه سبک تر، خنک تر و بادوام تر از سایز الیاف است، بسیار محبوب بوده و برای هر دو استایل رسمی و اسپرت مناسب است.

جوراب های پشمی بیشتر مناسب هوای سرد هستند و پا را گرم نگه می دارند پس بهتر است هنگام اسکی از آن استفاده کنید.

 

پیشنهاد مطالعه: در پیکنیک چی بپوشیم؟

 

جوراب متناسب با استایل

برای یک استایل رسمی و لوکس بهتر است از جوراب های کشمیری استفاده کنید. این جوراب ها فوق العاده نرم و راحت هستند، البته باید مراقب پاره شدن آنها باشید.

جوراب های ابریشمی نیز برای تیپ های کلاسیک و رسمی بی نظیر هستند و برخلاف کشمیر مقاومت بالاتری دارند.

و در نهایت برای مراقبت از آنها با توجه به جنس جوراب شستشو را با آب گرم یا سرد انجام دهید و سعی کنید چند جفت جوراب مشابه و همرنگ داشته باشید تا در مواقع لزوم جایگزین شوند.

با خواندن این مطالب مسلما از این پس می توانید در خرید و استفاده از جوراب قدرتمندانه عمل کنید!