تا حالا به این فکر کردین که چرا آقایون از کراوات استفاده میکنن و یا اینکه روند تکاملش از کجا شروع  شده؟ توو این مطلب قصد داریم  در مورد تاریخچه کراوات و اینکه چرا اکثر آقایون عاشقش هستن صحبت کنیم.

در تاریخ اومده که کراوات در قرن 17 میلادی و در فرانسه بوجود اومده اما این ادعا درست نیست و پیدایش کراوات برمی گرده به ایران! بله درست شنیدین ایران!

هزاران سال قبل از قرن هفدهم در کتاب اوستا اومده که هر مرد جنگی به 12 وسیله احتیاج داشته و در این بین واژه کُئِرِس اومده که از کُئِرِت هست و روی زره بسته می شده. در نگاره های نقش رجب هم، کوئرتی دور گردن بابک (پدر اردشیر) روی زره بسته شده و این ادعا رو تایید میکنه.در واقع برای اولین بار کراوات در زمان ساسانیان و توسط عده ای از مهاجران ایرانی به اروپا برده شد.

اما امروز و بعد از گذشت سال ها شکل و شمایل این پوشش تغییرات زیادی داشته و این اکسسوری مردانه در سراسر دنیا طرفدارای زیادی رو پیدا کرده. چون ترکیب جذاب کراوات با کت و شلوار حس وقار و اعتماد بنفس رو بهتون القا میکنه و افرادی که در اطرافتون هستن فرض میکنند که شما ویژگی ها و توانایی های خاصی دارید.

باید اضافه کرد که توی بسیاری از کشورها در مراتب نظامی، مدرسه ها و  سمت های شغلی مختلف، کراوات به عنوان بخشی از لباس رسمی پذیرفته شده.

کراوات شما رو همیشه کامل و حرفه ای نشون میده و قطعا زمانی که در دفتر کار رسمی تون ازش استفاده می کنید همکارانتون رو تحت تاثیر قرار میده.کراوات نشون می ده که شما کاملید و توی کار و حرفه تون جدی هستید. پس اگر تا بحال استفاده از کراوات رو جدی نگرفته بودین یا بهش عادت نداشتین، بعد از خوندن این مطلب حتما به فکر داشتن کراوات های کلاسیک و اسپرت باشین که با استایلتون همخونی داشته باشه و شما رو جذاب تر کنه.